Importhelp

Мультимодальні перевезення вантажів

Мультимодальні вантажні перевезення – це доставляння одного вантажу декількома видами транспорту. Ще однією їх особливістю є використання перевалочних терміналів. Транспортування товарів від постачальника до покупця здійснюється за одним договором перевезення. Поки вантаж не переданий одержувачу, на всіх етапах доставляння відповідальність за його безпеку несе перевізник.

Мультимодальні перевезення: що потрібно знати клієнту

Мультимодальні перевезення застосовуються в разі необхідності доставити товари на велику відстань із країн, де використання лише одного виду транспорту не дозволяє здійснити транспортування від дверей до дверей. Використання різних транспортних засобів передбачає відповідне оформлення документів, що супроводжують товар. Наприклад, для доставляння контейнера з Китаю в Україну морем потрібно оформити морську накладну (коносамент), а для його перевезення із порту на склад одержувача автотранспортом – автомобільну накладну (CMR).

Кількість точок перевантаження і видів транспорту під час проходження вантажу у разі мультимодального перевезення завжди більше двох, а найчастіше навіть для найпростіших маршрутів – три і більше. Слід ураховувати, що чим більше таких пунктів, тим вищим є ризик пошкодження вантажу. Тому процес організації транспортування доцільно доручити експертам нашої компанії. Адже цей вид доставляння – одна з наших спеціалізацій. Ми продумуємо оптимальний маршрут, контролюємо кожен етап, правильно оформляємо всі документи.

Які види транспорту використовуються

Мультимодальна логістика використовує як мінімум 2 види транспорту (на практиці їх може бути більше), серед яких:

  • авіаційний. Найшвидший спосіб, який вибирають, коли потрібно доставити малогабаритний чи дорогий товар;
  • морський. Зазвичай це найдешевший спосіб транспортування. Вартість залежить від того, яку судноплавну лінію вибрано, який обсяг товарів, маршрут доставляння тощо;
  • залізничний. За термінами – це середній варіант між авіа та морським доставлянням. Найчастіше застосовується для великих партій товару;
  • автомобільний. У мультимодальних перевезеннях зазвичай використовується для транспортування вантажу від перевалочного терміналу до складу одержувача.

Комбінація транспортних засобів та їхня специфіка обумовлюються ще на етапі оформлення замовлення на доставляння. Водночас логісти компанії IMPORTHELP максимально оптимізують маршрут, щоб вартість перевезення та її терміни були найбільш прийнятними.

Особливості та переваги

Мультимодальні перевезення вантажів мають особливості. Обов'язково знадобиться перевантаження вантажу, будь то морський порт, залізнична станція, аеропорт або склад.

Велике значення приділяється плануванню кожного етапу, тому всі ланки логістичного ланцюга правильно організовані. Ми працюємо швидко, ризик затримок є мінімальним, усі витрати оптимізовані.

Під час змішаного (мультимодального) доставляння товарів в Україну потрібно оформлювати значно більше документів, ніж у разі звичайного вантажоперевезення. Тому ми рекомендуємо замовляти комплексну послугу із доставляння вашого вантажу в нашій компанії під ключ.

Ще одна особливість – трудомісткість процесу розрахунку вартості мультимодального доставляння. Під час організації такого виду перевезення обов'язково враховуються різноманітні додаткові витрати. Вони стосуються як транспортних витрат, так і перевалочних, складських.

Говорячи про переваги мультимодального доставляння, слід зазначити:

  • оптимізацію тимчасових і фінансових витрат. Економія є відчутною, оскільки всі організаційні питання та контроль кожного етапу транспортування здійснює один перевізник, у котрого вже налагоджена мережа контактів по всьому світу і весь ланцюжок доставляння;
  • швидкість. На різних етапах раціонально використовувати певні види транспорту, що суттєво прискорює процес, забезпечує вибір оптимального маршруту;
  • доступність і зручність. Можливе доставляння товарів із віддалених куточків світу, зокрема з тих, де погано розвинена інфраструктура;
  • безпеку. За збереження вантажу і терміни доставляння відповідає одна компанія на всіх етапах – від первинного завантаження до транспортування «до дверей».

Від чого залежить вартість мультимодального міжнародного доставляння

Ціна залежить від типу вантажу і складності маршруту його транспортування, а також від перевантаження. Крім того, на вартість доставляння впливатиме те, які типи транспорту потрібні для виконання кожного етапу перевезення. Завдяки нашому багаторічному досвіду роботи у сфері міжнародної логістики і мультимодальних перевезень зокрема, ми можемо зробити вам найвигіднішу пропозицію щодо доставляння вашого товару із будь-якого куточка світу.

Отримати пропозицію

Подождите! Мы не хотим чтобы Вы уходили с пустыми руками:)

Укажите Вашу почту и получите прямо сейчас БЕСПЛАТНЫЙ чек-лист "Плюсы и минусы по типаи транспорта"