Importhelp

Митне оформлення вантажів

Митне оформлення: вимоги, документи, особливості

Комплекс дій і процедур, які виконуються учасниками зовнішньоекономічної діяльності задля переміщення товарів через митний кордон країни, – це митне оформлення. Проводиться у межах законодавства для фіксації ввезення чи вивезення продукції за межі країни. Митне очищення - трудомісткий процес, який передбачає оформлення великої кількості документів.

Митне оформлення товарів в Україні регулюється Митним кодексом і Законами України, що регламентують сферу зовнішньоекономічної діяльності. Крім того, слід ураховувати, що кожна країна має свої вимоги, тому додатково слід дотримуватися положень міжнародних конвенцій, торгових договорів і нормативних актів. Самостійно розібратись у цьому досить складно, оскільки потрібно досконально знати законодавство і процедури, пов'язані з митним оформленням. Задля грамотного і безпечного імпорту чи експорту товарів варто залучити митного брокера, досвідченого спеціаліста у цих питаннях.

Як проходить

Експорт товарів із України

Процедури митного оформлення під час експорту та імпорту відрізняються. У першому випадку перед оформленням документів слід визначити код класифікації товару згідно з УКТ ЗЕД. Для визначення класифікаційного коду знадобиться допомога фахівця – митного брокера. Якщо надати неправильне значення, надалі можуть виникнути проблеми із митним оформленням. Окрім того, слід урахувати, що залежно від коду товару за УКТ ЗЕД може знадобитись оформлення додаткових дозвільних документів.

Якщо підприємство не зареєстроване як суб'єкт ЗЕД, то йому потрібно пройти акредитацію на митниці. Потім компанія укладає зовнішньоекономічний контракт із покупцем, оформляє комерційні і такі, що супроводжують товар, документи, а також надає ці документи митниці, сплачує збори і мита за їхньої наявності та здійснює безпосередній вивіз (експорт) товарів.

Імпорт товарів в Україну

Перевезення і митне оформлення вантажів, які ввозяться в Україну з інших країн світу, також підлягають митному контролю. Для імпорту товарів в Україну також потрібно пройти акредитацію на митниці. На відміну від експорту під час імпорту оформлення комерційних і таких, що супроводжують товар, документів здійснює постачальник товарів. Водночас потрібно ретельно контролювати правильність оформлення документів щодо відповідності вимогам українського законодавства, оскільки у разі неправильного їх оформлення можуть виникнути проблеми під час розмитнення товарів в Україні.

Перелік основних документів для митного оформлення імпорту в Україні:

  • зовнішньоекономічний договір;
  • комерційні документи (проформа інвойсу, комерційний інвойс, пакувальний лист, прайс-листи, каталоги);
  • транспортні документи (коносамент, CMR або TIR, авіанакладна, залізнична накладна);
  • банківські платіжні доручення щодо оплати товару;
  • сертифікат походження;
  • експортна декларація;
  • довідка про транспортні витрати від перевізника;
  • договір із транспортно-експедиторського обслуговування.

Крім того, для митного оформлення залежно від коду товару можуть знадобитися санітарно-епідеміологічні висновки, фітосанітарні сертифікати, результати радіологічних та екологічних досліджень.

Митний брокер на підставі зазначених вище документів визначає коди товарів згідно з УКТ ЗЕД, а також розмір мита, що підлягає сплаті у разі імпорту. Розмір мита залежить від країни походження, призначення та індивідуальних характеристик продукції. Брокер надає пакет документів на митницю та оформлює митну декларацію. Іноді може знадобитися проходження форм митного контролю, як-от огляд, зважування, відбір проб. Після проходження всіх процедур митного оформлення імпортні товари випускаються у вільний обіг в Україні.

Які є види товарів

Товари, що вимагають проходження процедури митного очищення, поділяються на кілька типів. Є категорії, завозити які заборонено на територію України. До іншої категорії належать товари, що ввозяться із певними нюансами, тобто у разі дотримання правил, зазначених в українському законодавстві.

Доставляння і митне оформлення вантажів найчастіше здійснюються для товарів, які належать до категорії «ввезення дозволяється без обмежень». Розмитнення не потрібне в тому випадку, якщо продукція тимчасово перебуватиме на території держави або слідує через кордон країни транзитом.

Професійна допомога від компанії IMPORTHELP

Послуги митного брокера потрібні кожному підприємству, яке здійснює експорт чи імпорт товарів. Компанія IMPORTHELP пропонує комплекс послуг із митного оформлення під ключ. Ми допоможемо пройти акредитацію на митниці, правильно підібрати код УКТ ЗЕД для товарів, підготувати повний пакет документів для митниці та здійснити митне оформлення товарів у найкоротші терміни.

Ми маємо великий практичний досвід роботи із різними країнами і групами товарів, тому гарантуємо точність, чіткість і безпеку співпраці!

Отримати пропозицію

Подождите! Мы не хотим чтобы Вы уходили с пустыми руками:)

Укажите Вашу почту и получите прямо сейчас БЕСПЛАТНЫЙ чек-лист "Первый импорт? С чего начать"